Міністерство державної безпеки КНР завило про необхідність створення всередині країни системи, яка зробить "нормальним явищем" участь всього населення у контррозвідці. Про це пише Reuters.
У відомстві заявили, що державі необідно заохочувати людей до контррозвідувальної роботи, включаючи створення каналів, якими окремі особи могли б повідомляти про підозрілу діяльність, а також винагородження їх за це.
Контррозвідка, як зазначається, вимагає не лише виконання роботи спеціалізованими органами нацбезпеки, а й "широкої участі населення", щоб посилити "антишпигунську лінію".
Заклик до популяризації антишпигунської роботи в Китаї став наступним кроком після розширення дії місцевого закону про контррозвідку у липні. Згідно з документом, несанкціоноване отримання "документів, даних, матеріалів та предметів, пов'язаних з національною безпекою та національними інтересами", може вважатися шпигунським злочином. На Заході переконані, що цей закон, а саме розпливчасті визначення у ньому, дають китайському режиму більше можливостей для втручання та регулювання діяльності іноземних інституцій.
Нагадаємо, 17 квітня агенти ФБР заарештували 61-річного Лу Цзяньвана з Бронкса та 59-річного Чена Цзіньпіна за те, що вони заснували Східний бродвейський поліцейський відділок у Нью-Йорку. Згодом ЗМІ опублікували розслідування, в якому розкрили місця розташування ще щонайменше шести таких відділків в країні.
Аналогічні таємні відділки КНР кілька місяців тому були виявлені в Канаді. Проте влада країни не виключає, що таких установ на канадській території може бути ще багато. Так само і Служба безпеки ФРН вважає, що в Німеччині вони також є.
Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого місяця радник президента Франції з питань зовнішньої політики Еммануель Бонн заявив, що Китай, ймовірно, надає військову допомогу росії у війні проти України.