Китай витрачає на проросійську дезінформацію більше ніж сама росія

Китай витрачає на проросійську дезінформацію більше ніж сама росія

Китай витрачає мільярди доларів на поширення по всьому світу “отруйної” дезінформації, що збігається з наративами, які розповсюджує росія про війну в Україні та ситуацію в Молдові зокрема. 

Про це заявив Джеймс Рубін, керівник Глобального центру взаємодії, створеного в Держдепі США для викриття та протидії іноземній пропаганді та дезінформації. Як пише The Guardian, відповідну заяву він зробив в ході свого турне по Європі  цього тижня.

“Колодязь отруєний китайською та російською дезінформацією — це має згубний вплив", — сказав він. 

Рубін додав, що Китай та росія сукупно витрачають мільярди доларів, намагаючись маніпулювати інформацією. Проте, за його словами, Пекін в глобальному вимірі витрачає на ці цілі більше грошей. 

Він підкреслив, що КНР “повторює та поширює аргументи рф про війну, яку розв'язала НАТО”.

Рубін висловив жаль, що частина країн світу, серед яких держави “глобального півдня”, завдяки деформації “не можуть навіть визнати, що відбулось вторгнення, не говорячи вже про те, щоб вирішити на чий вони стороні”.

Нагадаємо, нещодавно в НАТО виразили стурбованість тим, що Китай може почати надавати росії летальну зброю для війни в Україні. Раніше занепокоїлися передачею рф китайської зброї Сполучені Штати Америки. Згодом прес-секретар китайського Міністерства закордонних справ Ван Веньбінь запевнив, що Пекін не розглядає можливості надання зброї росії для використання у війні проти України.

Як писав "Ми-Україна" раніше, директор ФБР Крістофер Врей заявив, що Пандемія COVID-19, найімовірніше, виникла через витік небезпечного вірусу із лабораторії у Китаї. В інтерв’ю він також звинуватив уряд КНР у спробах зупинити зусилля США з розслідування причин пандемії.

Китай, своєю чергою, заперечує такі заяви, називаючи це кампанією наклепу на Пекін.

Головне