Генеральний прокурор Руслан Кравченко направив 348 прокурорів з інвалідністю на розгляд Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Загалом в органах прокуратури залишилося 484 прокурори з інвалідністю, 41 особа вже подала заяви на звільнення.
"Питання прокурорів зі статусом інвалідності викликало широкий суспільний резонанс і за 9 місяців не вирішено. Суспільство має повне право знати позицію Генерального прокурора", - зазначив він.
Кравченко пояснив, що у генпрокурора немає повноваження одноосібно звільняти прокурорів у випадках масового отримання статусу інвалідності. Таке звільнення може відбуватися лише на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).
"Сьогодні я ухвалив рішення, в межах своїх повноважень, що всі прокурори з інвалідністю будуть скеровані на розгляд КДКП", - заявив він.
Генпрокурор додав, що перевірка не стосуватиметься прокурорів з особливим статусом, йдеться про:
- інвалідів дитинства та інвалідів війни,
- осіб, що зазнали невідновних втрат для здоров'я,
- тих, хто має онкологічні захворювання.
Таких в органах прокуратури нараховується 136 осіб. Таким чином на розгляд КДКП направлено 348 прокурорів.
"Розумію, що серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, буде підтверджено. При цьому, встановлені факти недоброчесності, не повинні ставити "хрест" на авторитеті всіх прокурорів, які продовжують сумлінно виконувати свою роботу", - зауважив Кравченко.
Як писав "Ми-Україна" раніше, на посаду генерального прокурора Кравченка було призначено 21 червня.