Космічну компанію Spacety Luxembourg підозрюють у співпраці з “групою Вагнера”

Космічну компанію Spacety Luxembourg підозрюють у співпраці з “групою Вагнера”

Влада Люксембургу подала до суду на компанію Spacety Luxembourg за її ймовірні зв'язки з Москвою. Її підозрюють у наданні супутникових знімків “вагерівцям”. 

Як пише L`esstiel, позов подали Мінекономіки країни та люксембурзьке зовнішньополітичне відомство. Spacety своїми діями порушила європейські санкції та законодавство, що стосується експортного контролю. 

“Обвинувачення ґрунтується на восьмому пакеті санкцій, прийнятому ЄС у жовтні та чинному в Люксембурзі, а також на можливому порушенні люксембурзького закону про експортний контроль. Для експорту продукції цивільного чи військового призначення потрібна ліцензія”, - пише видання. 

Враховуючи висунуті обвинувачення та судову справу Мінекономіки розірвало контракти на оренду офісів, якими Spacety користувалася в Люксембурзі. Окрім того, з нею припинили усі зв’язки Люксембурзький інститут науки та технологій (LIST) та Університет Люксембургу.

Яка позиція щодо співпраці з ПВК "Вагнер" у Spacety 

За три дні після того, як стало відомо про скандал, в компанії заперечили будь-який зв'язок з “групою Вагнера”. Вона заявила, що послуги та продукти використовувалися “у цивільних та комерційних цілях, але аж ніяк не у військових”.

Як відомо, Spacety базується в Пекіні та має міжнародну штаб-квартиру в Люксембурзі. Компанія спеціалізується на малих супутниках і супутникових послугах.

На початку лютого поточного року Міністерство торгівлі США внесло Spacety до чорного списку. Після внесення до санкційного списку компанія запевняла, що дотримується міжнародних санкцій проти рф. Також у ній стверджували, що не підтримує жодних зв’язків з країною-агресоркою після запровадження обмежень.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Італія звинуватила ПВК "Вагнер" у напливі мігрантів з Африки.

Головне