Координував окупаційні каральні органи Херсона: СБУ встановила особу ще одного співробітника ФСБ

Координував окупаційні каральні органи Херсона: СБУ встановила особу ще одного співробітника ФСБ

Служба безпеки України ідентифікувала особу представника російських спецслужб, який бере активну участь у війні проти України. Ним виявився кадровий співробітник 3 відділу 9 управління Департаменту оперативної інформації 5 служби фсб Сергій Сініцин з позивним "Сабір".

Про це повідомила пресслужба відомства в Telegram-каналі. Як зазначається, "Сабір" у березні 2022 року прибув до тимчасово окупованого міста Херсон для формування каральних органів місцевої "адміністрації".

"Перебуваючи у складі так званої "временной оперативной группы № 8" посадовець брав безпосередню участь у створенні підконтрольного москві "главного управления мвд Херсонской области". Саме це псевдоутворення виконує завдання кремля щодо проведення масових репресій проти мешканців захоплених районів півдня України", - йдеться в повідомленні СБУ.

Крім того, Сініцин погоджував призначення керівників та "оперскладу" окупаційного органу, а потім координував їхні каральні рейди проти громадян. Також зафіксовано факти викрадення та катування людей.

"Сабір" вербував колишніх правоохоронців та місцевих чиновників, аби вони "зливали" йому місця перебування учасників руху опору. Після звільнення міста українськими військовими він втік на лівий берег річки Дніпро.

Таким чином лідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Наразі тривають комплексні заходи для притягнення винного до відповідальності.

Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, СБУ затримала колаборанта, який охороняв катівні під час окупації Херсона.

Головне