Коордштаб за три роки повернув з російського полону 4578 людей

Коордштаб за три роки повернув з російського полону 4578 людей

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за три роки своєї діяльності повернув з російського полону 4131 людину в рамках 61 обміну та ще 447 осіб поза обмінами. Про це повідомляє сам Координаційний штаб на своїй сторінці у Facebook.

Штаб був створений як тимчасовий орган 11 березня 2022 року постановою Кабінету Міністрів №257 для координації діяльності різних державних органів, силових структур і громадських об'єднань. Спочатку організацію очолювала Ірина Верещук, а наприкінці травня керівництво перейшло до начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони, генерал-лейтенанта Кирила Буданова.

"4131 людина змогла повернутися до рідних та близьких на вільну від російського окупанта землю. Поза обмінами з російської неволі також повернуто ще 447 наших людей", — йдеться в повідомленні Координаційного штабу.

За час свого існування організація ініціювала важливі зміни, спрямовані на вдосконалення роботи з сім'ями військовополонених. Зокрема, були створені регіональні консультаційні центри в Харкові, Миколаєві, Вінниці та Львові, а також розроблені та впроваджені унікальна Інформаційна система штабу та особистий кабінет для родин.

З початку 2024 року, після внесення змін до відповідної постанови Кабміну, Координаційний штаб офіційно почав займатися також справами цивільних заручників. Крім того, завдяки роботі перемовної групи здійснюється репатріація тіл загиблих українських захисників і захисниць.

До напрямків діяльності Координаційного штабу належать також: робота у громадських приймальнях, реабілітація та реінтеграція звільнених у суспільство, надання безкоштовної юридичної та психологічної допомоги, організація міжнародних заходів та реалізація проєктів "Люди майбутнього", "Хочу жить", "Хочу к своим", "Хочу найти".

"Але основним покликанням і призначенням Координаційного штабу залишається звільнення з російської неволі військовослужбовців та цивільних", — наголосили в організації.

Як писали "Ми-Україна" раніше, Дніпро зазнав масовано атаки російських дронів-камікадзе ввечері 11 березня. Внаслідок обстрілу у місті горить інфраструктурний об'єкт, пошкоджено житлові будинки. Під завалами можуть перебувати люди, повідомив очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Головне