Координаційний штаб підбив підсумки роботи за 2024 рік, звільнивши 1358 людей із полону під час 11 обмінів. Засідання пройшло під керівництвом голови штабу Кирила Буданова, який відзначив успішний рік із помітним зростанням результативності порівняно з 2023 роком.
Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Зокрема, було створено Раду Координаційного штабу, розпочато офіційну роботу з родинами цивільних та продовжено терміни реабілітації звільнених із полону.
Андрій Юсов, заступник голови штабу, представив детальний звіт, який показав значне зростання кількості консультацій, зустрічей, опрацьованих запитів, а також розширення роботи регіональних центрів у Львові, Вінниці, Харкові та Миколаєві. Особливу увагу приділили успішним переговорам щодо повернення більшої кількості тіл захисників.
Штаб також працював над вдосконаленням правового та соціального захисту військовополонених і членів їхніх родин, розширюючи представництво в регіонах і посилюючи співпрацю з міжнародними гуманітарними організаціями. Дмитро Усов наголосив, що зміни до положення про штаб передбачають створення місцевих робочих груп і Громадської ради для узгодження дій із громадськими об’єднаннями.
Серед успішних проєктів штабу згадали "Хочу знайти", в рамках якого зареєстровано понад 50 тисяч запитів від російських родин щодо зниклих військовослужбовців. На засіданні були присутні представники силових структур, урядових відомств, Офісу Президента, Генеральної прокуратури, РНБО та народні депутати.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, бригадний генерал Олександр Півненко, командувач Національної гвардії України, зустрівся з бійцями, які були звільнені з російського полону напередодні Нового року і нині проходять лікування та реабілітацію.