На Київщині викрито групу із шістьох осіб, яка виготовляла та збувала підроблену кавову продукцію у промислових масштабах. Загальна сума легалізованих доходів, отриманих у результаті цієї діяльності, перевищила 122 мільйони гривень.
Про це повідомив Офіс Генпрокурора.
До складу групи входив організатор і п’ятеро виконавців. Їхню діяльність припинили детективи ТУ БЕБ Київської області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури та за оперативного супроводу УПК в Київській області ДКП НПУ.
Слідство встановило, що зловмисники, не маючи ліцензій чи договорів на використання торгівельних марок, організували масштабне виготовлення фальсифікованої кавової продукції в складських приміщеннях. Цей товар реалізовували під виглядом оригінального — як оптом, так і вроздріб, по всій Україні.
Під час обшуків вилучено обладнання для виробництва, обробки та фасування кави, упаковки з фальсифікатом, готівкові кошти, комп’ютерну техніку, телефони, а також документи та чорнові записи, які підтверджують злочинну схему. Також вилучено 11 елітних автомобілів, серед яких Maserati Quattroporte, Mercedes-Benz S 65, Chevrolet Corvette та інші.
Усім фігурантам справи повідомлено про підозру у незаконному використанні знаків для товарів і послуг, фірмового найменування, а також у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, відповідно до ч. 3 ст. 229 та ч. 3 ст. 209 КК України. Наразі до суду подані клопотання про обрання запобіжних заходів для підозрюваних і арешт їхнього майна.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Дніпрі викрили корупційну схему, за якою ухилення від військової служби оформлювали через фіктивні висновки ВЛК. За відповідні "послуги" фігуранти отримували тисячі доларів.