Комітет рекомендував Раді ухвалити в цілому законопроект про СЗЧ

Комітет рекомендував Раді ухвалити в цілому законопроект про СЗЧ

Комітет з питань нацбезпеки рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт, який дозволяє не переривати контракт із військовослужбовцем, який вперше самовільно залишив службу.

Про це повідомила член комітету Ірина Фріз, передає "Інтерфакс-Україна".

"Скандальний через можливість легалізації дезертирства та прийнятий у першому читанні законопроєкт №12095 був ретельно доопрацьований до другого читання та приведений у відповідність до чинного законодавства. Комітет підтримав редакцію, яка дозволить повернутися до 1 січня 2025 року на службу тим, хто вперше здійснив СЗЧ. Паралельно передбачено розгляд кримінального провадження, яке не заважатиме поновленню на військовій службі протягом 72 годин за рішенням командира", - розповіла вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші результати звільнення від покарання за СЗЧ

Нардеп підкреслила, що ті, хто не повернеться на службу до 1 січня 2025 року, втратять право на відновлення протягом перших 72 годин: у такому випадку застосовуватиметься стандартна процедура, яка передбачає відкриття кримінального провадження або рішення суду. На час відсутності військовослужбовців їм не надається фінансове, матеріальне або інше забезпечення. Виплати відновлюються лише після повернення до служби.

Також вона повідомила, що комітет підтримав підготовлений до другого читання законопроєкт №12057, який запроваджує окремий облік для розвідувальних органів прикордонної служби, як це вже діє для інших структур Сил оборони.

Фріз додала, що комітет відхилив пропозиції президента щодо закону №2466, який передбачає скасування закону про стройовий статус ЗСУ.

"Комітет рекомендує Верховній Раді вважати його відхиленим через втрату актуальності", - повідомила вона.

Нардеп нагадала, що закон був ухвалений Верховною Радою у 2020 році, але не був підписаний президентом.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в Міноборони назвали реальну кількість працівників ТЦК в Україні.

Головне