Колонії отруйних червоних вогняних мурах, виявлені в Італії, можуть поширитися по всій Європі, - дослідження

Колонії отруйних червоних вогняних мурах, виявлені в Італії, можуть поширитися по всій Європі, - дослідження

В Італії виявили непритаманних регіону комах. Вчені вважають, що виявлені отруйні мурахи виду Solenopsis invicta (червоні вогняні мурахи) у разі пришвидшення глобального потепління можуть розповсюдитися по усій Європі. Відповідні висновки науковці опублікували у журналі Current Biology.

Як пише The Guardian, ця комаха має потужний укус, здатна шкодити посівам і володіє сильною отрутою, яку вона впорскує у шкіру за допомогою жала.

"Вогняні мурахи є одним із найнебезпечніших інвазивних видів живих істот на Землі, вони здатні поширюватися континентами з жахливо швидкою швидкістю. Ми були вкрай здивовані, коли виявили їх на півдні Італії, проте цей день мав рано чи пізно наступити", - заявив співробітник Інституту еволюційної біології у Барселоні Маттіа Менкетті.

Колонії полюють на безхребетних, більших хребетних і рослини, знищуючи місцеві види.

Дослідники виявили в околицях Сіракуз на площі у 4,7 га є одразу 88 колоній Solenopsis invicta. Їх генетичний аналіз показав, що їхні найближчі родичі з території США та Китаю. Тобто в Італію вони потрапили саме звідти.

"Скоординовані зусилля щодо раннього виявлення та швидкого реагування в регіоні необхідні для успішного управління цією новою загрозою, перш ніж вона пошириться безконтрольно", - наголосив Роджер Віла, науковець Інституту еволюційної біології.

У Європі цей вид раніше виявлявся в імпортованих продуктах з Іспанії, Фінляндії та Нідерландів, але її поява в дикій природі на континенті ніколи раніше не підтверджувалася.

За прогнозом вчених, у найближчому майбутньому вогняні мурахи можуть заселити близько 7% загальної площі Європи, а також приблизно половину великих міст субконтиненту, зокрема Лондон, Амстердам та Рим.

Як писав “Ми-Україна” раніше, науковці з Егейського університету у Греції підрахували, що за умови відсутності обмежень на викиди парникових газів Кіпр може втратити близько 30% своїх пляжів до 2100 року.

Головне