У червні eкспорт китайських постійних магнітів із рідкісноземельних елементів до США зріс у понад сім разів порівняно з травнем, досягнувши 353 тонн.
Про це повідомило Reuters.
Це сталося після торгівельної угоди між Китаєм і США, яка врегулювала питання постачання критично важливих матеріалів, необхідних для виробництва електромобілів і вітротурбін.
Китай, що забезпечує понад 90% світового попиту на ці магніти, у квітні додав частину рідкісноземельних товарів до списку експортних обмежень у відповідь на американські тарифи. Через затримки з отриманням ліцензій постачання різко впали у квітні й травні, спричинивши перебої в роботі деяких автовиробників за межами Китаю.
У червні загальний експорт рідкісноземельних магнітів з Китаю становив 3 188 тонн - на 157,5% більше, ніж у травні, але все ще на 38,1% менше, ніж у червні 2024 року. Аналітики прогнозують подальше відновлення обсягів у липні завдяки зростанню кількості виданих ліцензій. Загалом за перше півріччя 2025 року експорт таких магнітів зменшився на 18,9% у річному вимірі - до 22 319 тонн.
Як писав "Ми-Україна" раніше, автовиробники у США б’ють на сполох через політику Китаю щодо експорту рідкісноземельних металів, яка вже впливає на виробництва в США. У відкритому листі до адміністрації президента США Дональда Трампа представники таких компаній, як General Motors, Toyota, Hyundai, Volkswagen висловили занепокоєння стрімким зниженням постачання сировини.