Китай будує найбільшу у світі гідроелектростанцію на Тибетському плато

Китай будує найбільшу у світі гідроелектростанцію на Тибетському плато

У Китаї стартувало будівництво найбільшої у світі гідроелектростанції, яка з’явиться на східному краю Тибетського плато.

Про це повідомило Reuters.

Проєкт вартістю близько $170 мільярдів став найбільшим у сфері гідроенергетики з часів дамби "Три ущелини". Запуск очікується у 2030-х роках.

Станція складатиметься з п’яти каскадних ГЕС і буде розташована на річці Ярлунг-Цангпо, де за 50 км висота падає на 2 000 м - це створює величезний енергопотенціал. Однак Індія, Бангладеш та екологи висловлюють занепокоєння щодо впливу на навколишнє середовище й життя мільйонів людей нижче за течією.

Пекін запевняє, що ГЕС забезпечить електрикою Тибет і інші регіони Китаю без значної шкоди природі чи водозабезпеченню. Проєкт уже позначився на фондовому ринку: акції великих компаній інфраструктури різко зросли, а експерти прогнозують зростання попиту на будматеріали та обладнання.

Прем’єр Лі Цян назвав це "будівництвом століття", наголосивши на важливості екозбереження. Однак поки невідомо, скільки людей буде задіяно чи переселено. Громадські організації попереджають: проєкт може серйозно порушити екологічний баланс Тибету.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у червні експорт китайських постійних магнітів із рідкісноземельних елементів до США зріс у понад сім разів порівняно з травнем, досягнувши 353 тонн. Це сталося після торгівельної угоди між Китаєм і США, яка врегулювала питання постачання критично важливих матеріалів, необхідних для виробництва електромобілів і вітротурбін.

Головне