Рівень води в Каспійському морі наблизився до найнижчої позначки за весь період спостережень, за останні 30 років він знизився майже на 2,5 метра. Про це пише FT.
В останні роки щорічне падіння сягає 20-30 сантиметрів
"Каспійський регіон - унікальне природне середовище з багатим біорізноманіттям та екосистемою. Проте останні десятиліття він став свідком серйозних екологічних проблем. Однією з головних проблем, що стоять перед Каспійським регіоном, є зміна клімату та його наслідки. Екстремальні погодні явища, почастішання стихійних лих та зміни в біорізноманітності — все це вимагає спільних зусиль для адаптації до нових реалій", - наводить видання заяву заступниці міністра екології Азербайджану Умайри Тагієвої на кліматичній конференції COP29 у Баку.
Керівниця Програми ООН з навколишнього середовища Інгер Андерсен попередила про можливе переміщення до 5 мільйонів людей з регіону Каспійського моря до середини століття через критичне обміління водойми та кліматичні зміни.
За прогнозами науковців, до 2100 року рівень води в Каспійському морі може знизитися на 9-18 метрів. Окрім факторів підвищення температури повітря та зміни вітрів, свій "внесок" у ситуацію робить і людська діяльність. На річках, що живлять Каспій, збудовано 14 000 дамб, включаючи споруди на Волзі, яка забезпечує 80% водного балансу моря. Додатковий тиск створюють сільське господарство та зростання населення.
Кризу в регіону вже відчутно - скоротилось рибальство, сільське господарство страждає через засолення води, а каспійський тюлень опинився на межі зникнення.
Як писав "Ми-Україна" раніше, країни-учасниці саміту СОР29 в Баку 24 листопада прийняли глобальне фінансування у розмірі 300 мільярдів доларів на рік, які будуть виділені бідним країнам на допомогу із наслідками зміни клімату.