Під час теледебатів перед другим туром президентських виборів у Польщі кандидати обговорили питання відносин з Україною, висловивши різні позиції щодо підтримки та захисту польських інтересів.
Консервативний кандидат Кароль Навроцький від партії "Право і Справедливість" (PiS) заявив, що Варшава має право відстоювати свої інтереси у відносинах з Києвом. За його словами, поляки можуть говорити про те, що "президент Зеленський погано ставиться до поляків", і це не є "путінською пропагандою".
Навроцький підкреслив своє право не погоджуватися з тим, "щоб українське збіжжя заливало польський ринок" та створювало нечесну конкуренцію. Кандидат також висловив незгоду з позицією українського президента щодо ексгумації жертв волинського геноциду.
"Саме тому можу тут сказати, що не погоджуюся, щоб президент Зеленський ставився до нас таким чином. Адже ми можемо говорити своїм власним голосом в Ізраїлі, Україні, Німеччині чи Франції", - заявив Навроцький.
Ліберальний кандидат Рафал Тшасковський від Громадянської коаліції критикував підхід свого опонента, зауваживши, що той "нічого не розуміє" у питаннях України. Водночас Тшасковський підтримав ідею "твердої розмови з українцями" щодо захисту польських інтересів.
"Нам потрібно твердо розмовляти з українцями. Нам потрібно дбати про польські інтереси, не пропускаючи зерно з України. Однак, ми маємо допомогти Україні. Адже краще Путіну вибити собі зуби в Україні, аніж нападати на когось іншого", - пояснив свою позицію Тшасковський.
Дискусія розгорнулася після запитання Тшасковського про те, чому Навроцький виступає проти членства України в НАТО, що, на думку ліберального кандидата, відповідає вимогам Путіна. Навроцький відповів, що він говорить "мовою поляків" та має право захищати національні інтереси.
Обидва кандидати погодилися з необхідністю захисту польських економічних інтересів, зокрема у торговельних питаннях з Україною, але запропонували різні підходи до балансування підтримки України та національних пріоритетів Польщі.
Як писали "Ми-Україна" раніше, президент Володимир Зеленський повідомив про наслідки масованої російської атаки, внаслідок якої постраждали Київ та сім областей України. Усі удари було спрямовано на цивільні об'єкти.