Президент Володимир Зеленський заявив, що Європа має стати сильнішою у відповідь на зміну політики США, які зараз більше зосереджені на внутрішніх питаннях. За його словами, необхідно розвивати європейську оборону, енергетику та технології.
"Європі треба бути сильнішою, тому що сьогоднішня політика США і це їх вибір, і вони мають на це право. Вони більш розраховують на свої внутрішні питання. І саме сьогодні для них Америка №1. І можна зрозуміти, вони самодостатня країна. Я вважаю, що небезпечно для усіх, якщо Америка буде виходити від такого близького союзництва, який сьогодні є з Європою. Якщо вони будуть відходити, а це і зброя, і економіка, і енергетика. Це буде небезпечно, небезпечна росія може цим скористатися, ну, і буде користатись. Якщо не зброю, буде користатись економічною зброєю, енергетичною", - зазначив президент.
За словами Зеленського, Європі потрібно посилювати свої позиції у кількох ключових напрямках, серед яких - виробництво зброї, розвиток штучного інтелекту, продовольча та енергетична безпека.
"Наприклад, газовий напрямок LNG з американцями важливий, "атомка", яка дуже важлива з Україною, і французи в цьому дуже досвідчені. Тобто, є досвід і є можливість, я думаю, всі ці напрямки, атомка передусім, наша зима, якщо ви запитаєте наших партнерів, всіх. Причому всі безумовно кажуть, так, ми розуміємо, що якщо б не атомка, Україна могла б просто, ну, як мінімум всі зими ми б в себе це програли і в нас була б катастрофа. Наша "атомка" - це реальні також гаранті безпеки для нас", - наголосив глава держави.
Він також порушив питання ЗАЕС як частини гарантій безпеки для України та Європи: "станція не працює, і вона і не буде працювати, і без нас це неможливо, просто неможливо".
Зеленський знову запропонував створити "Збройні сили Європи".
"Я розумію, що, може, це поки що не всім зрозуміла структура, але над цим треба працювати. Структура повинна базуватись на тому, що є найбільша армія, і ця армія України, армія в Європі. І Європа повинна знайти можливість створити таку структуру з назвою Збройні сили Європи або по-іншому, але головне, щоб там були присутні сильні армії Європи, які би захищали всю Європу. Авжеж ніхто не виключає НАТО, НАТО найважливіший безпековий союз, і ми також хочемо там бути... але ми ж діяти повинні сьогодні і дивитися на це сьогодні", - пояснив президент.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Сполучені Штати висунули пропозицію щодо формування міжнародних миротворчих сил в Україні за участю військових з неєвропейських країн, зокрема Китаю та Бразилії.