Єврокомісія представила першу в історії стратегію зі створення резервів критично важливих ресурсів — їжі, медикаментів, генераторів, сировини та обладнання — щоб краще протидіяти загрозам, таким як війна, пандемія чи стихійне лихо. У документі рекомендується також мати запаси засобів очищення води, дронів, мобільних мостів і техніки для ремонту підводних кабелів.
Про це повідомило The Guardian.
Уроки COVID-19 показали, що країнам ЄС потрібна скоординована система реагування — у розпал пандемії держава за державою намагалися закупити засоби захисту самостійно, що призвело до дефіциту. Новий план передбачає створення оновлюваних списків товарів, важливих для реагування на конкретні кризи, а також формування до 2026 року Центру критичних сировинних матеріалів, який централізовано закуповуватиме товари для підприємств.
Також ЄС збирається розвивати систему моніторингу стічних вод як інструмент раннього попередження про хвороби, подвоїти фінансування інновацій у медицині та посилити технічну спроможність реагувати на лісові пожежі, що вже загрожують півдню Франції.
Комісарка з управління кризами Хаджа Лахбіб наголосила: “Ми вже живемо у світі гібридних атак, екстремальної погоди й нових хвороб. Підготовка більше не може бути другорядною задачею”. У документі також враховано застереження прем’єрки Данії про можливу воєнну загрозу з боку росії в найближчі п’ять років.
Як писав "Ми-Україна" раніше, масштабну пожежу на околицях Марселя вдалося взяти під контроль, і понад 15 тисяч мешканців вже можуть повернутися до звичного життя. Однак французька влада попереджає про високий ризик нових загорянь через спеку, посуху та поривчастий вітер.