ЄСПЛ визнав злочини рф проти медіа: докази Нацради взяли до уваги

ЄСПЛ визнав злочини рф проти медіа: докази Нацради взяли до уваги

Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі "Україна та Нідерланди проти росії", яка стосується катастрофи рейсу MH17 над Донеччиною у 2014 році. При ухваленні рішення ЄСПЛ взяла до уваги матеріали Нацради.

Про це повідомляє Національна рада України з телебачення і радіомовлення.

Суд визнав, що росія несе відповідальність за порушення прав людини на тимчасово окупованих українських територіях, починаючи з 2014 року.

Серед задокументованих порушень:

  • катування і викрадення журналістів;
  • позасудові страти;
  • примусове замовчування і переслідування медіа;
  • захоплення українських медіаресурсів і частот;
  • знищення інформаційної інфраструктури.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄСПЛ проти росії: історичне рішення і що за ним стоїть

При ухваленні рішення Велика палата ЄСПЛ взяла до уваги матеріали, які були зібрані та озвучені українським медіарегулятором на міжнародних майданчиках. У рішенні ЄСПЛ прямо наводиться виступ голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк:

"Російська агресія проти України розпочалася у 2014 році як «гібридна війна», у якій важливу роль відігравала витончена пропаганда. Вже з весни 2014 року Україна втратила 175 частотних присвоєнь у районах, захоплених так званими "ДНР" і "ЛНР". Після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Росія захопила ще 284 частоти, а 164 українські мовники були змушені припинити мовлення. Натомість на цих частотах почали транслюватися російські ЗМІ".

Суд визнав, що дії рф є не поодинокими випадками, а частиною системної політики зачистки інформаційного поля. Це є прямим порушенням міжнародного права. Таким чином, ЄСПЛ зафіксував юридичну відповідальність росії, що дозволить Україні в майбутньому не доводити ці факти заново на інших міжнародних платформах.

В Нацраді звернули увагу, що частина рішення ЄСПЛ ґрунтується на роботі українського медіарегулятора. Аналітики, юристи та експерти українського медіарегулятора зробили вагомий внесок у документ, що "відстоює не лише інтереси України, а й всього світу, який бореться за збереження правди, свободи і міжнародного правопорядку".

Як інформував "Ми-Україна" раніше, суд у Гаазі зняв арешт з активів "Газпрому" у Нідерландах.

Головне