ЄС схвалив 15-й пакет санкцій проти росії, спрямований на послаблення її військової та промислової потужності й боротьбу з обходом санкцій. Рішення включає заходи щодо "тіньового флоту" Путіна, санкції проти китайських компаній та захист європейського бізнесу.
Про це повідомляє European Council.
“росія продовжує свою жорстоку атаку на Україну та український народ. Цей пакет санкцій є частиною нашої відповіді на ослаблення військової машини росії та тих, хто сприяє цій війні, включаючи китайські компанії. Це свідчить про єдність країн-членів ЄС у нашій постійній підтримці України. Наш безпосередній пріоритет поставити Україну в максимально сильну позицію. Ми будемо поряд з українським народом на всіх фронтах: гуманітарному, економічному, політичному, дипломатичному та військовому. Не може бути жодних сумнівів, що Україна переможе”, - заявила верховний представник із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.
Рада ЄС включила до санкційного списку 54 особи та 30 компаній, відповідальних за дії, які загрожують суверенітету України. Серед них – військова частина, причетна до удару по дитячій лікарні "Охматдит", керівники російських енергетичних компаній, організатори депортації дітей та пропагандисти. Вперше санкції запроваджено проти китайських компаній, які постачають компоненти для безпілотників і мікроелектроніку, що використовуються у війні проти України.
До санкційного списку додано 52 судна з третіх країн, які належать до "тіньового флоту", що обходить обмеження на ціни на нафту або перевозить військове обладнання та крадене українське зерно. Загальна кількість заблокованих суден зросла до 79. До того ж посилено експортні обмеження для 32 компаній із третіх країн (Китаю, Індії, Ірану, Сербії та ОАЕ), які постачали товари для російських військових, зокрема дрони та ракети.
ЄС заборонив виконання в Європі рішень російських судів, які порушують міжнародне право й карають європейські компанії. Також введено винятки для розблокування активів центральних депозитаріїв ЄС, щоб захистити їх від конфіскації в росії.
ЄС продовжив терміни на закриття бізнесу в росії, щоб компанії мали змогу організувати вихід із ринку у впорядкований спосіб. Це рішення ухвалюватиметься державами-членами на індивідуальній основі.
Раніше, Каллас прокоментувала ідею миротворчої місії в Україні.
"Спочатку потрібен мир, перш ніж посилати миротворців. Але росія не хоче миру. Це чітко зрозуміло", – сказала вона.
Як інформував “Ми-Україна” раніше, 20 червня посли країн ЄС погодили 14 пакет санкцій проти росії у відповідь на російську війну проти України.