ЄС повинен прискорити постачання зброї Україні – фон дер Ляєн

ЄС повинен прискорити постачання зброї Україні – фон дер Ляєн

Європейський Союз наступного тижня зосередиться на тому, щоб швидше передавати Україні озброєння та боєприпаси.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час щорічної конференції дипломатів ЄС 4 лютого.

"Війна в Україні залишається центральною та найбільшою за наслідками кризою для майбутнього Європи. Російська повномасштабна війна проти України невдовзі увійде у четвертий рік. (Російський терорист Володимир, - ред.) Путін намагається сильніше, ніж будь-коли, виграти цю війну, його метою залишається капітуляція України. І ми знаємо, що може трапитися після, тому що це відбувалося раніше", – сказала вона.

Фон дер Ляєн підкреслила, що Путін не зупиеиться на Україні, як і після подій 2008 та 2014 років. Тому, за її словами, від результату цієї війни залежить не лише майбутнє України, а і всієї Європи. Саме тому пріоритетом ЄС є посилення українського опору.

Вона також нагадала, що з початку повномасштабного вторгненння ЄС надав Україні допомоги на суму 134 млрд євро.

"Завдяки Українському фонду та кредиту G7 ми закрили бюджетну нестачу України на весь 2025 рік. Паралельно, ми маємо прискорити негайну доставку зброї та боєприпасів. Це буде в центрі нашої роботи протягом наступних тижнів", – підсумувала президентка Єврокомісії.

Вона зауважила, що санкції Євросоюзу вже значно вдарили по економіці росії, спричинивши зростання інфляції та рекордні процентні ставки. Наразі ЄС активно розробляє 16-й пакет обмежень проти рф і продовжує працювати над скороченням залежності від російських енергоносіїв.

"Надзвичайно важливо, щоб країни-члени продовжили заморожування російських активів. Ми зараз можемо надалі думати, як знайти найбільш креативний шлях для використання цих активів, щоб підтримати Україну у її боротьбі за свободу. Ми маємо показати Кремлю: що довше війна триватиме, то вищою буде її ціна для росії", - заявила фон дер Ляєн.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Китай оголосив про введення тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари.

Головне