Європейська комісія розробляє нову стратегію, яка передбачає потенційне обмеження наскрізного шифрування у цифрових комунікаціях, пов'язують це з прагненням ефективніше боротися з тероризмом.
Про це повідомляє Politico.
"Ми спостерігаємо нову тенденцію "злочин як послуга", коли організовані злочинці використовують цифрові платформи, щоб наймати дітей і молодь для тяжких злочинів – вбивств, замахів на вбивство, вибухів", – міністр юстиції Данії Пітер Хуммельгаард.
Єврокомісія представила нову стратегію внутрішньої безпеки, яка передбачає пошук "законних і ефективних" шляхів доступу до зашифрованих даних. Також планується відновлення закону про збереження даних, що зобов’яже месенджери зберігати певні дані протягом визначеного терміну. Попередню версію такого закону скасували ще у 2014 році.
Водночас захисники цифрових прав і технічні фахівці застерігають: будь-яка спроба обійти шифрування створює небезпеку, яку можуть використати не лише правоохоронці, а й злочинці, хакери або іноземні спецслужби та це може зруйнувати довіру до систем цифрової безпеки загалом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як захистити хмарне сховище від хакерів: 12 ефективних методів безпеки
"Без законного доступу до зашифрованих комунікацій правоохоронці борються зі злочинністю із зав'язаними очима", – заявив представник Європолу Ян Оп Ген Оорт.
За словами ЗМІ, Франція вже просуває закон проти наркотрафіку, який, на думку критиків, фактично забороняє шифрування. Іспанія також заявила про такий намір, а Велика Британія судиться з Apple, підозрюючи компанію в намірі приховано відстежувати зашифровані дані.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Служба безпеки України затримала чоловіка, якого підозрюють у співпраці з ФСБ та коригуванні ракетно-дронових ударів по об’єктах у Черкаській області.