Японія висловила протест Китаю через спотворення змісту дипломатичних переговорів

Японія висловила протест Китаю через спотворення змісту дипломатичних переговорів

Японія висловила протест Китаю через заяву Міністерства закордонних справ КНР, яка нібито неправдиво відображає зміст переговорів між міністрами.

Про це повідомляє Bloomberg.

За словами японського уряду, документ містить неправдиву інформацію про зміст переговорів між прем’єр-міністром Японії Сіґеру Ісібою та головним китайським дипломатом Ваном Ї.

Під час свого візиту до Японії на економічні переговори Ван зустрівся з Ісібою для обговорення двосторонніх відносин. Однак у заяві МЗС Китаю стверджувалося, що Ісіба нібито висловив повагу до позиції китайської сторони. Японія спростувала цю інформацію, заявивши, що таких слів прем’єр-міністр не говорив.

Хоча китайська заява не уточнює, які саме позиції підтримав Ісіба, в ній наголошується, що Ван закликав Японію дотримуватися політичних зобов’язань щодо історичних питань і тайванського питання. Крім того, Китай наполягає на дотриманні чотирьох ключових дипломатичних документів, які є основою відносин між двома країнами.

Цей дипломатичний конфлікт виникає на тлі зростаючої напруженості в регіоні. Японія опинилася у складному становищі між своїм військовим союзом зі США та економічними зв’язками з Китаєм, який залишається її найбільшим торгівельним партнером. Питання Тайваню залишається одним із найбільш спірних у відносинах між Токіо та Пекіном.

“Ми висловили протест і вимагаємо негайного виправлення неточних формулювань”, - заявив головний секретар кабінету міністрів Японії Йосімаса Хаясі під час пресконференція в понеділок. Він також висловив жаль щодо того, що Китай оприлюднив заяву, яка, за його словами, не відповідає дійсності, але відмовився розкривати, якою була реакція Пекіна на скаргу.

“Прикро, що Китай оприлюднив заяву, яка не відповідає дійсності”, - додав він. 

Ця ситуація загострилася після того, як стало відомо, що Тайвань призначив колишнього японського міністра оборони консультантом свого уряду. Це рішення ще раз підкреслило розбіжності між Японією та Китаєм щодо статусу Тайваню.

Японія традиційно підтримує тісні зв’язки з Тайванем і виступає проти будь-яких змін статус-кво навколо острова, тоді як Китай прагне встановити контроль над ним, не виключаючи можливості застосування сили.

У суботу Ван Ї провів переговори зі своїм японським колегою Такеші Івайя. За підсумками зустрічі японське Міністерство закордонних справ заявило, що Івайя закликав до мирного вирішення відносин між Китаєм і Тайванем та підтвердив позицію Японії будь-яким спробам змінити статус-кво силовими методами.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Ер-Ріяді стартували переговори між делегаціями Сполучених Штатів Америки та рф.

Головне