Партія президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана внесла на розгляд парламенту законопроєкт "проти іноземного впливу у питаннях, які можуть завдати шкоди національним інтересам". Про це пише Bloomberg.
Ця ініціатива нагадує нещодавно ухвалений у Грузії закон про "іноземних агентів", який спричинив масові протести та засудження з боку Заходу. Такий самий механізм придушення внутрішньої критики існує в росії.
Фахівці з правових питань та журналісти вже б'ють на сполох через розмитість формулювань нового закону. На їхнє переконання, влада зможе використовувати цю невизначеність для придушення будь-якої критики.
"Це дуже серйозний авторитарний закон. Визначення злочину через невизначені вирази відкриває шлях до покарання всіх опонентів", - наголосив депутат від опозиційної Народно-республіканської партії Інан Акгюн Альп.
Цей проєкт закону є складовою ширшого пакету судових заходів, запропонованих партією Ердогана. Критики вбачають у цьому черговий крок чинного турецького уряду до обмеження свободи слова в країні, яка є членом НАТО.
Нагадаємо, Європейська комісія попередила Словаччину про негайні судові заходи у разі ухвалення закону про "іноагентів". У 2017 році Угорщина прийняла подібний закон, але скасувала його в 2021 році після того, як суд ЄС визнав його незаконним.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Туреччину спіткала невдача зі спробою приєднатися до БРІКС. Про це виданню Bild повідомив експерт турецької зовнішньої політики “Фонду Карнегі за міжнародний мир” Сінан Ульген.