Італія запроваджує надзвичайний стан через мігрантів

Італія запроваджує надзвичайний стан через мігрантів

Кабінет міністрів Італії у вівторок, 11 квітня, оголосив надзвичайний стан в сфері імміграції. Це відбулося після "різкого зростання" потоків мігрантів через Середземне море.

Про це повідомляє інформаційна агенція Reuters. Як зазначає міністерство морського і цивільного захисту, на надзвичайний час виділять фінансування у розмірі 5 млн євро. Він триватиме протягом шести місяців.

"Нехай буде зрозуміло, що ми не вирішуємо проблему, рішення може залежати лише від відповідального втручання Європейського Союзу", – пояснив італійський міністр цивільного захисту Нелло Мусумечі.

Цей захід дозволить правому уряду Джорджії Мелоні швидше репатріювати тих, кому не дозволено залишатися в Італії. Це також сприятиме збільшенню кількості наказів про ідентифікацію та висилку.

Уряд, який перебуває при владі з жовтня, пообіцяв стримати масову імміграцію, але, за даними Міністерства внутрішніх справ, у 2023 році до Італії все ж таки прибуло близько 31 300 мігрантів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року цифри зросли майже в чотири рази. У 2022 році в Італію приїхали приблизно 7 900 мігрантів.

У понеділок, 10 квітня, берегова охорона очолила рятувальні операції за участю двох човнів, що перевозили загалом 1200 осіб. Благодійні групи також долучилися до порятунку життів на морі.

Після смертельної корабельної аварії біля південно-італійського регіону Калабрія наприкінці лютого Мелоні закликала Європейський Союз зробити більше для припинення нелегальної імміграції.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у Середземному морі нині триває операція з порятунку 1200 мігрантів, які перебувають на борту двох суден. один з човнів з 400 людьми наразі знаходиться біля берегів Калабрії на півдні Італії. До цього його бачили в мальтійських водах, однак місцева влада відмовилась проводити рятувальну операцію.

Правозахисникам 10 квітня вдалось вийти на зв’язок з мігрантами на судні. Вони розповіли, що у них закінчилось пальне, а капітан корабля злякався і втік, залишивши їх напризволяще.

Головне