ISW: Незабаром ПВК "Вагнер" залишиться без більшості зеків-найманців

ISW: Незабаром ПВК

У найближчі тижні угруповання "Вагнер" залишиться без більшої частини найманців з числа завербованих в'язнів. Наразі у них закінчуються шестимісячні військові контракти.

Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики нагадали, що за оцінками Міністерства оборони Великої Британії, тисячі засуджених "вагнерівців", які були завербовані восени 2022 року, будуть помилувані і звільнені. ПВК, схоже, дотримується своєї обіцянки звільняти засуджених після шести місяців служби.

Водночас Міноборони Великої Британії прогнозує, що відтік засуджених посилить кадровий дефіцит "Вагнера". Москва заблокувала ПВК можливість надалі набирати ув'язнених у свої лави.

"Заява Кремля збігається з хронологією, коли Путін вирішив повністю дистанціюватися від засновника "Вагнера" Євгена Пригожина після захоплення Соледара в Донецькій області 12-13 січня. Кремль, ймовірно, навмисно санкціонував оприлюднення інформації про дострокове помилування. Він прагнув заохотити більше засуджених "Вагнера" звільнитися після закінчення терміну їхніх контрактів і ще більше послабити сили ПВК Пригожина", - пояснили аналітики Інституту.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у розвідувальному огляді Міноборони Британії розповіли, що найближчим часом ув’язнені “вагнерівці”, які пройшли війну в Україні і вижили, отримають обіцяне помилування і волю. Це може стати проблемою у російському суспільстві. Розвідка нагадала, що пік вербування добровольців із в’язниць випав осінню. Їм тоді обіцяли скасування вироків через пів року служби. Крім того, тепер, коли групі Вагнера заборонили вербувати нових в’язнів. Цей результат посилить кадрові проблеми.

Головне