Україна не сходить зі шпальт провідних ЗМІ усього світу від самого початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року. "Ми-Україна” зібрали, що писали світові медіа про Україну на вихідні 6-7 травня.
The Sunday Times. Ірландія просить в України дані про своїх громадян в Інтернаціональному легіоні
Ірландія звернулася до України з проханням надати інформацію про ірландських екстремістів, які вступили до українського Інтернаціонального легіону - добровольчого підрозділу, створеного урядом у складі Тероборони ЗСУ. Ірландська влада занепокоєна загрозами життю, які надійшли прем'єр-міністру країні Лео Варадкару та членам його кабінету.
“Є побоювання, що добровольці з крайніми політичними поглядами можуть використати свої навички із застосуванням зброї після повернення додому. Кажуть, що Київ співпрацює з владою Ірландії, оскільки їй повідомлено, що деякі волонтери дотримуються екстремістських поглядів і потенційно можуть займатися тероризмом”, - пише видання.
The Independent. Путін не готовий до того удару, який отримає росія у відповідь на вторгнення в Україну
“Атака” на Кремль, хто б до неї причетний не був, змушує російського лідера Володимира Путіна та його прибічників “виглядати безглуздо” менш ніж за тиждень до помпезних парадів до Дня перемоги 9 травня.
“Незалежно від того, хто стояв за ймовірним нападом, хаос у самому центрі Кремля розбиває уявлення про те, що еліта російського керівництва може жити у впорядкованих кварталах Москви та Санкт-Петербурга, не відчуваючи руйнівних наслідків війни”, - вказано у тексті.
Нині кремлівські інтриги все більше нагадують силові ігри між генералами в Судані, ніж хитрі політичні ігри радянської чи царської Москви.
“Росія вже платить величезну ціну, яка лише зростатиме. Будь то акти тероризму і саботажу, політичний хаос і соціальні заворушення, війни на вибір завжди викликають удар у відповідь і опір — навіть з часів Римської імперії”, - йдеться у матеріалі
FT. Союзникам України вже час усвідомити її прогрес у боротьбі з корупцією
Економічний оглядач Financial Times Мартін Сандбу в авторській колонці для видання оцінив успішність української стратегії боротьби з корупцією. Він наголосив, що кожну дискусію про майбутнє України супроводжує “привид корупції”.
“Вони (партнери - ред.) бачать це - поки що sotto voce - перешкодою для надання Києву членства в ЄС найближчим часом і надання серйозних сум фінансування реконструкції без обтяжливої тяганини”, - підкреслив він.
Водночас оглядач зазначив, що диму без вогню, звісно, не буває, однак пояснив розташування України в Індексі сприйняття корупції Transparency International на 116-му місці у 2022 році тим, що укладачі просто не встигають за змінами всередині країни.
Спілкуючись з головою НАЗК та антикорупційною активісткою Дар’єю Каленюк Сандбу дійшов висновку, що боротьба з корупцією в Україні йде активно та у правильному напрямку. Ба більше, він наголосив, що українські союзники також далеко не бездоганні.
"Просто поспостерігайте за жалюгідною залежністю політиків США від пожертвувань американських олігархів, подивіться на скандали щодо фінансування одного з президентів Франції, непрацюючу судову систему Італії, кричущу практику закупівель у Британії через Covid та місця в Палаті лордів для партійних донорів, а також десятирічне підпорядкування Німеччини геополітичній політиці", - пише він.
Зважаючи на це Санбу підсумував, що західні уряди зроблять велику помилку, якщо зволікатимуть з наданням допомоги на реконструкцію та вступом України до ЄС.
WSJ. США та союзники дивляться на потенційну роль Китаю в припиненні війни в Україні
Низка офіційних осіб США та Європи заявили,що запланований весняний контрнаступ України "може прокласти шлях до переговорів між Києвом і Москвою до кінця року", і що Китай може допомогти посадити рф за стіл переговорів.
"Готовність заохочувати переговори та шукати роль Китаю в переговорах свідчить про зміну мислення Заходу, особливо в США, які дуже скептично ставилися до будь-якої участі Пекіна, враховуючи давню підтримку Китаєм Москви", - вказано у матеріалі.
Spiegel. Чим напад росії на Україну загрожує світовому ядерному порядку
Розв'язавши повномасштабну війну в Україні, російський диктатор Володимир Путін завдав суттєвого удару по довірі, яку слугувала основою світового ядерного порядку. Таку думку висловив Зиґфрід Хекер, колишній очільник лабораторії в американському Лос-Аламосі (там була створена перша атомна бомба виробництва США).
Науковець пояснив, що має острах щодо початку неконтрольованої гонки ядерних озброєнь після старту повномасштабних бойових дій росією на українській землі.