Режим російського диктатора Володимира Путіна через свої дії та політику з 2014 року позбувся підтримки більшості країн. Союзники росії наразі це “максимально брутальні та неперспективні режими”, такі як Північна Корея та Іран, розповів радник керівника ОП Михайло Подоляк.
В ефірі телеканалу Freedom він зазначив, що “морально” намагаються Москву підтримати також і ресурсно неспроможні держави, такі як Еритрея та Мозамбік.
"Вони час від часу голосують якісь декларації на тих чи інших міжнародних майданчиках. Є окремі компанії різних країн, які іноді намагалися дозволити рф обійти санкції, але зараз із цим дуже суворо... Коли росія щось каже, росію ніхто не підтримує. Це феноменальний результат”, - наголосив Подоляк.
Він зазначив, що звісно у рф є й інші партнери, однак їхня зацікавленість полягає виключно в отриманні преференцій від росії або дешевих ресурсів. По стратегічне партнерство тут не йдеться.
Перш за все, за словами Подоляка, з росією “дружити” невигідно. Репутаційні втрати, яких зазнає агресор, автоматично відбиватимуться і на тих, хто його режим підтримує. Це, своєю чергою, обов'язково ускладнить доступ таких країн до глобальних ринків.
Другий фактор, за його словами, полягає у тому, що наявний в росії зараз політичний режим існуватиме ще недовго.
Третя причина - невміння рф поводитися як рівноправний партнер. Подоляк переконаний, що рано чи пізно росія починає домінувати та ультимативно диктувати свої правила.
“З росією безглуздо мати ті чи інші відносини. Інші країни зараз користуються тим, що… вони вдають, що вони мають якісь відносини з рф для того, щоб із росії, користуючись її слабкістю, отримати ті чи інші ресурси”, — наголосив Подоляк.
Як писав "Ми-Україна" раніше, під Києво-Печерською Лаврою 31 почалися конфлікти. Один зі священників УПЦ МП вилив відро води на активіста з інвалідністю.