ГУР: росія використовує дрон із китайських комплектуючих як фальш-ціль

ГУР: росія використовує дрон із китайських комплектуючих як фальш-ціль

Головне управління розвідки України оприлюднило технічну начинку нового російського безпілотника, що застосовується як фальш-ціль або розвідник для виявлення українських систем ППО. Всі його компоненти - переважно китайського виробництва, зокрема продукція компанії CUAV Technology, попри офіційні обмеження на експорт до рф.

Про це повідомила пресслужба ГУР Міноборони у Telegram.

Згідно з окремими даними, дрон здатен нести боєголовку вагою до 15 кг.

Апарат має фюзеляж типу "дельта-крило", візуально схожий на Shahed-136 ("Гєрань-2"), але значно менший за габаритами. Усі основні компоненти - китайського походження.

В ГУР наголосили, що до 50% електроніки постачає компанія CUAV Technology - китайський виробник систем для БпЛА. Спеціалісти вилучили із БпЛА автопілот і польотний контролер, навігаційні модулі, антени, датчики повітряної швидкості, трубка Піто.

Попри те, що в жовтні 2022 року CUAV заявила про заборону постачання продукції до України та рф, вже у 2023 році в росії презентували нову розробку - дрон вертикального зльоту, який виявився готовим виробом CUAV, що продається на Aliexpress.

Окрім компонентів CUAV, в конструкції дрона виявлено складові інших іноземних постачальників:

  • двигун і модуль запалювання DLE (Mile Haoxiang Technology),
  • сервоприводи KST (такі ж використовують у Shahed-136 та авіабомбах РФ),
  • FPV-камеру Razer (Foxeer Technology),
  • передавач Mayatech RFD900X,
  • відеопередавач ReadyToSky,
  • регулятор живлення Hobbywing,
  • акумулятор HRB Power.

 

Зокрема, модуль передачі даних RFD900X - це китайська копія австралійського продукту RFDesign. Він дає змогу передавати інформацію на відстань до 40 км у прямій видимості, а також об'єднувати дрони в мережу "дрон-дрон" або "дрон-станція", розширюючи розвідувальні можливості.

Двигуни DLE вже використовувалися в російських БпЛА типу "Гербера" та "Пародія", а двигуни KST - у Shahed-136, V2U та інших авіаційних засобах агресора.

В ГУР наголосили, що цей безпілотник - черговий приклад того, як росія зловживає цивільними компонентами іноземного виробництва для воєнних цілей, попри міжнародні заборони та санкції.

Як писав "Ми-Україна" раніше, удар безпілотників по території росії вразив одне з ключових підприємств її військово-промислового комплексу - Новокуйбишевську нафтохімічну компанію.

Головне