Правляча партія Грузії "Грузинська мрія" відмовилася вносити зміни до закону про "іноагентів", що суперечить домовленостям, досягнутим із Радою Європи наприкінці минулого року.
Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе, передає Ехо Кавказа.
"Прем'єр-міністр заявив, що "у зв'язку зі зміненими обставинами" його уряд більше не бажає брати участь у спільній робочій групі або вносити поправки до закону про "іноземний вплив", як обговорювали раніше", – заявив Берсе.
За його словами, 20 січня Євросоюз надіслав грузинському уряду офіційного листа з проханням виконати домовленості, проте відповіді не було. 3 лютого Берсе провів телефонну розмову з прем’єром Іраклієм Кобахідзе, після чого стало відомо, що уряд Грузії остаточно відмовляється від співпраці у цьому питанні.
Генсек Ради Європи висловив занепокоєння щодо стану демократії, верховенства права та рівня політичної поляризації в країні. Попри відмову Тбілісі йти на компроміс, діалог між європейськими структурами та грузинською владою продовжиться.
Грузинська опозиція ще раніше попереджала, що ініціатива Ради Європи приречена на провал. Опоненти влади стверджували, що закон про "іноагентів" є частиною загальної стратегії згортання демократичних процесів у країні.
Як писав "Ми-Україна" раніше, парламент Грузії ухвалив рішення про припинення повноважень 49 депутатів від опозиційних партій, у той час, коли значна частина опозиції та громадськості не визнає легітимність чинного складу парламенту.