Міністр оборони США Ллойд Остін III підписав нову стратегію для протидії загрозам, які несуть безпілотні системи, або ж дрони. Стратегія має гриф секретності, але деякі деталі були розкриті у супровідному не засекреченому документі.
Про це повідомило Міністерство оборони США.
За словами Пентагону, безпілотні системи стають все більш досконалими завдяки комерційним інноваціям, штучному інтелекту, автономії та технологіям мережевого управління.
"Безпілотні системи кардинально змінюють те, як військові сили різних розмірів і можливостей, а також недержавні актори досягають своїх цілей”, - йдеться у документі.
Боротьба з цими загрозами є пріоритетом для Остіна з моменту його вступу на посаду у 2021 році. Нова стратегія посилює поточні зусилля щодо протидії зростаючій загрозі дронів.
"Безпілотні системи, відомі як дрони, можуть становити як термінову, так і довготривалу загрозу для персоналу США, об'єктів за кордоном і навіть на території США. З цією єдиною стратегією для боротьби з безпілотними системами, у поєднанні з іншими ініціативами Міністерства оборони, ми підходимо до виклику з розумінням його масштабу та всебічним підходом до вирішення", - зазначив генерал-майор Пет Райдер.
Нова стратегія враховує вже існуючі ініціативи, такі як створення Об'єднаного офісу боротьби з малими безпілотниками (Joint Counter-Small UAS Office) та запуск ініціативи Replicator 2.
За даними супровідного документа, стратегія передбачає кілька ключових кроків:
- покращення розуміння загроз, що несуть безпілотні системи, та вдосконалення здатності американських сил виявляти, відстежувати та класифікувати ці загрози,
- інтеграція боротьби з безпілотними системами у військову доктрину США, організацію, навчання, обладнання, керівництво, персонал, політику та інфраструктуру,
- розробка адаптивних рішень для боротьби з дронами, які будуть швидше впроваджуватися та масштабуватися, зокрема у співпраці з союзниками та партнерами,
- розв'язання питання нерівності між низькою вартістю виробництва та розгортання дронів і високими витратами на їхнє знищення, у новій стратегії Міністерство оборони США прагне зменшити цю нерівність
Як інформував “Ми-Україна”, США посилюють санкції проти напівпровідникової галузі Китаю, нові обмеження для 140 компаній.