Генасамблея ООН внесла правки до американської резолюції на користь України - перелік

Генасамблея ООН внесла правки до американської резолюції на користь України - перелік

Генеральна Асамблея ООН 24 лютого прийняла резолюцію США щодо України з усіма європейськими поправками, які чітко вказують на російську агресію. Про це пише АР.

Документ, який початково характеризував ситуацію як "конфлікт між рф та Україною" тепер містить формулювання про "повномасштабне вторгнення росії" та наголошує на територіальній цілісності України.

"За" оновлену версію проголосували 93 країни, "проти" - вісім, утрималися - 73, включно зі США, які самі його і запропонували.

Як відомо, початково США запропонували резолюцію, у якій ситуація в Україні вказувалась як "конфлікт між рф та Україною" без згадки про окуповані землі. Ця ініціатива зустріла спротив з боку України та багатьох європейських країн, які представили конкуруючий проєкт резолюції та запропонували численні поправки до американської версії.

У первинному проекті резолюції США (ES-11/L.11) вказувалося:

"Генеральна Асамблея, оплакуючи трагічну загибель людей під час російсько-українського конфлікту, повторюючи, що основною метою Організації Об’єднаних Націй, як виражено в Статуті ООН, є підтримка міжнародного миру та безпеки та мирне вирішення суперечок, закликає якнайшвидше припинити конфлікт і далі закликає до міцного миру між Україною та росією".

Американська резолюція: які поправки внесла Європа

Генасамблея проголосувала за прийняття всіх запропонованих європейськими країнами поправок до американської резолюції, серед яких:

  • заміна формулювання "конфлікт між російською Федерацією та Україною" на "повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну" (60 — за, 18 — проти, 81 — утрималися);
  • включення абзацу про "підтвердження прихильності суверенітету, незалежності, єдності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води" (79 — за, 16 — проти, 67 — утрималися);
  • заміна формулювання "міцний мир між Україною та рф" на "справедливий, міцний і всеосяжний мир між Україною та рф відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй і принципів суверенної рівності та територіальної цілісності держав" (83 — за, 16 — проти, 61 — утрималися).

росія також зробила спробу внести власну поправку до резолюції США, запропонувавши додати "в тому числі шляхом усунення його корінних причин" після "якнайшвидшого припинення конфлікту". Ця поправка була відхилена (31 — за, 71 — проти, 59 — утрималися).

Як писав "Ми-Україна" раніше, паралельно зі США Європа представила альтернативний проект резолюції (ES-11/L.10), за який проголосували 93 країни, проти — 18, утрималися — 65.

Головне