G7: нові санкції проти рф залежатимуть від її зусиль щодо припинення війни

G7: нові санкції проти рф залежатимуть від її зусиль щодо припинення війни

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" заявили, що нові санкції проти росії після лютого залежатимуть від її реальних зусиль щодо припинення війни в Україні. Про це йдеться у заяві за підсумками зустрічі на полях Мюнхенської конференції.

G7 підтвердила важливість розробки надійних гарантій безпеки для України, щоб запобігти повторному вторгненню рф.

Країни-члени "Великої сімки" учасниці нагадали "про важливий внесок G7 у припинення війни в Україні" через:  

  • фінансову підтримку,
  • використання надзвичайних доходів від заморожених російських активів,
  • встановлення цінових обмежень на нафту і газ з рф,
  • посилення ефективності санкцій проти країни-агресорки. 

"Будь-які нові додаткові санкції після лютого мають бути пов'язані з тим, чи зробить російська федерація реальні, сумлінні зусилля для остаточного припинення війни проти України, яка забезпечить Україні довгострокову безпеку та стабільність як суверенну, незалежну державу", - йдеться у спільній заяві.

Велика сімка" засудила надання рф допомоги подвійного призначення з боку Китаю та військової допомоги від КНДР і Ірану. Також під час зустрічі міністри G7 обговорили з головою МЗС України Андрієм Сибігою подальші кроки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підбив підсумки Мюнхенської конференції: усі подробиці

На полях Мюнхена-2025 голови МЗС країни "Великої сімки" також говорили про гострі конфліктні ситуації та нестабільність в інших частинах світу, у тому числі в ДР Конго та Судані, а також на Гаїті та Венесуелі. Вони  висловили "серйозне занепокоєння" стосовно ядерної та балістичних ракетних програм КНДР та вимагають від Північної Кореї позбутися від усієї своєї ядерної зброї та ядерних програм. "Сімка" засудила дестабілізуючі дії Ірану, серед яких: стрімке нарощування збагачення урану, підтримка терористичних організацій на Близькому Сході ів Червоному морі, а також поширення балістичних ракет і дронів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, спеціальний представник США Кіт Келлог заявив, що ефективність санкцій проти росії становить шість з десяти, але їхня реальна реалізація оцінюється лише на рівні три з десяти.
 
 
 

 

Головне