Дональд Трамп під час зустрічі з президентом ПАР Сирілом Рамафосою в Білому домі використав несправжні докази нібито масових вбивств білих фермерів в Південній Африці. Фотографії, представлені як доказ "геноциду", насправді зображали ДР Конго після боїв з повстанцями M23, пише Reuters.
"Це все білі фермери, яких ховають", - заявив Трамп, тримаючи фото в руках.
Перевірка фактів показала, що це зображення насправді було скриншотом з відео з конголезького міста Гома, опублікованого 3 лютого. На кадрах гуманітарні працівники підіймають мішки з тілами після смертельних боїв з повстанцями M23. Зображення не має жодного відношення до ситуації в Південній Африці.
На тій самій зустріч Трамп ще раз застав Рамафосу зненацька, показавши інше фото з білими хрестами, які лідер назвав могилами понад тисячі білих фермерів.
Насправді відео, зняте на шосе між містами Ньюкасл та Нормандейн у Південній Африці, зображувало тимчасовий меморіал, а не місце поховання. Роб Хоатсон, який встановив меморіал для привернення громадської уваги після вбивства двох фермерів-африканерів, підтвердив: "Це не був постійний меморіал. Це був тимчасовий меморіал".
Представлені Трампом "докази" мали підтримати його пропозицію надати "притулок" білим фермерам, яких нібито переслідують у ПАР. Ця ініціатива, як пише видання, базується на теорії змови про геноцид білих в Південній Африці, яка циркулює серед ультраправих протягом багатьох років, але не має фактичного підґрунтя.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Трамп 22 травня провів ексклюзивну вечерю у своєму гольф-клубі Trump National Golf Club з 220 найбільшими власниками його мемкоїну $Trump. Гостей зустрічали протестувальники, а демократи звинуватили главу держави у продажі доступу до Білого дому іноземним інвесторам.