Формує нові загони "кадирівців": СБУ повідомила про підозру голові парламенту Чечні

Формує нові загони

СБУ повідомила про підозру голові парламенту Чечні. Він, зокрема, формує нові загони "кадирівців" для війни проти України.

Про це повідомив прес-центр Служба безпеки України в Telegram-каналі. Як зазначається, йдеться про голову парламенту Чеченської республіки рф Магомеда Даудова. Він причетний до окупації частини території України.

"Фігурант входить до найближчого оточення Кадирова і виконує його вказівки щодо ведення агресивної війни проти нашої держави. Встановлено, що Даудов з травня минулого року займається формуванням нових штурмових підрозділів окупаційних угруповань рф, які дислокуються на території північного Кавказу", - йдеться в повідомленні.

Саме за безпосередньої участі Даудова було створено "78-й моторизований полк спеціального призначення "північ-ахмат", а також батальйони "південь-ахмат", "захід-ахмат" та "схід-ахмат". "Мобілізовані" проходять військову підготовку в університеті спецназу в Гудермес. Після цього бойовиків перекидають до Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

"Також встановлено, що Даудов упродовж липня – листопада минулого року неодноразово особисто приїздив до тимчасово окупованих Лисичанська, Попасної та Маріуполя. Там він зустрічався з ватажками новостворених загонів "кадирівців" і закликав до ведення активних бойових дій проти Сил оборони", - додали в СБУ.

Зловмисник також регулярно поширював у власному Telegram-каналі дописи. Зокрема, він репостив виступи Кадирова щодо виправдовування війни рф проти України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Даудову про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (здійснення пособництва у веденні агресивної війни);
  • ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (здійснення пособництва у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, вчинене представником влади та за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 3 ст. 436-2 (поширення службовою особою матеріалів, у яких містяться виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф проти України).

Наразі фігурант перебуває на території рф.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, СБУ ідентифікувала ще 12 колаборантів з окупаційного “МВС рф” у Херсонській області.

Головне