Канцлер Міністерства закордонних справ Естонії Йонатан Всевіов провів паралелі між поточними російськими ударами по цивільній інфраструктурі України та нацистськими бомбардуваннями британської столиці під час Другої світової війни. Про це повідомляє ERR.
За словами естонського дипломата, обидві стратегії мають спільну мету - підрив морального духу мирного населення. Він зазначив, що нацисти систематично атакували Лондон, намагаючись переконати британський народ у безнадійності їхнього становища.
"Це були атаки, спрямовані на руйнування надії. Вони провалилися. Так само і сьогоднішні удари по Києву та інших українських містах, націлені виключно на цивільну інфраструктуру, спрямовані на підрив надії", - пояснив Всевіов.
Естонський представник висловив впевненість у тому, що російська стратегія також зазнає невдачі. Він підкреслив, що Росія систематично недооцінює здатність українців чинити опір агресії.
Дипломат прокоментував ситуацію з можливими мирними переговорами, посилаючись на недавні атаки по Україні. За його оцінкою, події минулих вихідних демонструють відсутність будь-якого мирного процесу.
"Йде саме воєнний процес, і його продовжує той, хто його і розпочав – Путін", - констатував Всевіов.
Естонський канцлер вважає, що шлях до миру лежить через посилення тиску на агресора та надання допомоги жертві агресії. Він наголосив на необхідності дій, а не слів, щоб показати російському лідеру, що час працює не на його користь.
Всевіов підтвердив підтримку Естонією додаткових санкцій проти Росії. Він відзначив серйозність намірів Європи щодо санкційної політики, зважаючи на затвердження 17-го пакета санкцій та підготовку 18-го.
"Звичайно, ми серед нетерплячих, тих, хто вважає, що це потрібно було зробити ще вчора. А якщо не вийшло вчора, то сьогодні", - заявив представник естонського МЗС.
Дипломат підкреслив, що робота над новим пакетом санкцій триває, незважаючи на те, що він ще не схвалений.
Як писали "Ми-Україна" раніше, голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що росія затягує час і гальмує навіть процес обговорення пропозицій щодо припинення вогню.