Відмова від використання російського ядерного палива та одночасний вихід на світовий ринок ядерних матеріалів дозволили АК "НАЕК "Енергоатом" зекономити 2,3 мільярда грнивень завдяки різниці у світових цінах з 2022 року.
Про це повідомив в.о. голови правління АТ "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, передає сайт компанії.
В кмпанії заявили, що ефективна діяльність "Енергоатому" на ринку урану та послуг з його конверсії та збагачення дозволила Україні не лише звільнитися від залежності від російського ядерного палива, але і заощадити значні кошти.
Котін повідомив, що рішення, ухвалені компанією у 2022-2023 роках щодо збільшення закупівлі урану та послуг з його конверсії та збагачення, разом з контрактами з міжнародними партнерами "Енергоатому" - британською Urenco та канадською CAMECO - вже принесли позитивні результати.
Він наголосив, що завдяки цим крокам Україна успішно відмовилася від російських ядерних матеріалів та послуг, а також заощадила близько 2,3 млрд грн завдяки різниці у світових цінах.
Прес-служба компанії пояснила, що глобальне відродження ядерної генерації призвело до постійного зростання цін на уран і послуги з його конверсії та збагачення, що вже відображається у світових рекордах.
Зокрема, в компанії нагадали, що Urenco постачатиме "Енергоатому" послуги зі збагачення урану до 2035 року з можливістю пролонгації контракту до 2043 року. А канадська CAMECO впродовж 2024–2035 років на 100% задовольнятиме потреби "Енергоатома" в гексафториді природного урану (UF6), постачаючи його та надаючи послуги з конверсії. Урановий концентрат, який видобуває український СхідГЗК, у повному обсязі спрямовується до компанії CAMECO – для конверсії в гексафторид природного урану на потреби "Енергоатома".
Як інформував "Ми-Україна" раніше, в "Енергоатомі" попередили про нову загрозу радіаційній безпеці на ЗАЕС.