Президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін та президент Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман підписали угоду на закупівлю реакторної установки за технологією AP1000 для першого атомного енергоблоку в Україні, розпочавши відмову від радянсько-російських технологій.
Церемонія підписання контракту пройшла за участю міністра енергетики Германа Галущенка у Києві.
Згідно з повідомленням міністра, установка вже готова і перебуває у США, а будівельні роботи на Хмельницькій АЕС розпочнуться після прийняття необхідного законодавства Верховною Радою.
"Ми йдемо в досить скоординованому графіку. Зараз завершуємо роботу з техніко-економічним обґрунтуванням, далі має бути ухвалено відповідний закон (про будівництво Х5/Х6, - ред.)", - зауважив міністр.
Галущенко зауважив, що фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів "Енергоатому" та кредитування від U.S. Exim Bank, оцінюючи вартість будівництва одного блоку AP1000 приблизно в 5 млрд дол.
Котін вказав, що після прийняття закону компанія оперативно розпочне будівельні роботи для зведення блоку, який забезпечить додаткові 1,1 ГВт встановленої електричної потужності в енергосистемі країни.
"Укладеним сьогодні контрактом ми ставимо крапку в закупівлі обладнання для одного блоку, тобто гарантуємо, що це обладнанням ми купуємо, і воно буде в нас встановлене", - додав керівник "Енергоатому".
Голова Westinghouse нагадав, що п'ять блоків AP1000 вже побудовані і експлуатуються на АЕС у США та Китаї, а ще п'ять блоків практично готові до введення в експлуатацію.
"Ці реактори вже діють в США та Китаї. З точки зору вартості електроенергії, AP1000 в Китаї дуже конкурентоспроможні, навіть на тлі їхньої дуже розвиненої енергетики", - підкреслив Фрагман.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, Україна позбулася залежності від поставок з рф запчастин до атомних реакторів.