Енергетичний флот Туреччини поповнили два нові глибоководні бурові судна

Енергетичний флот Туреччини поповнили два нові глибоководні бурові судна

Туреччина посилила свій енергетичний флот двома новими глибоководними буровими суднами сьомого покоління. Обидва судна вже передані на баланс державної енергетичної компанії Türkiye Petrolleri. Про це повідомив міністр енергетики та природних ресурсів країни Альпарслан Байрактар.

Згідно з повідомленням, перше з новоприбулих суден буде готове до бурових робіт у січні 2026 року, друге - в лютому. Обидва судна придбано в Південній Кореї. Вони ще не отримали офіційних назв, однак вже передані турецькій стороні.

Кожне з нових бурових суден здатне працювати на глибинах до 12 тисяч метрів, має вертолітний майданчик і розраховане на екіпаж до 200 осіб.

Наразі до бурових робіт Туреччина залучає чотири судна: «Фатіх», «Явуз», «Кануні» та «Абдульхамід Хан». Вони здійснюють видобуток на родовищі Сакарія у Чорному морі. Окрім цього, у флоті є дослідницьке судно «Оруч Рейс», яке завершило місію в Сомалі й готується до нових завдань у Фільосі, а також сейсмічне судно «Барбарос Хайреттін Паша», яке проводить дослідження в Чорному морі.

До складу енергетичного флоту також входять 11 допоміжних суден, будівельне судно та одна плавуча платформа.

За словами міністра Байрактара, завдяки цим новим надходженням Туреччина піднялася з п’ятого на четверте місце у світі за рівнем розвитку енергетичного флоту.

Як писали "Ми-Україна" раніше, у зв’язку з черговою ракетною атакою росії на територію України, Польща підняла по тривозі свої винищувачі та перевела в найвищий рівень готовності системи протиповітряної оборони та радіолокаційної розвідки.

Головне