Елтон Джон розкритикував пропозицію британського уряду щодо використання творчого контенту для навчання ШІ

Елтон Джон розкритикував пропозицію британського уряду щодо використання творчого контенту для навчання ШІ

Відомий британський музикант Елтон Джон виступив з різкою критикою планів уряду Великої Британії, який запропонував послабити законодавство про авторське право для полегшення доступу технологічних компаній до музичного та творчого контенту з метою навчання моделей штучного інтелекту. Про це повідомляє агентство Reuters.

Згідно з новою ініціативою, яку просуває уряд прем'єр-міністра Кіра Стармера, розробникам ШІ буде дозволено використовувати для навчання своїх моделей будь-які матеріали, до яких вони мають законний доступ. При цьому пропозиція передбачає, що автори повинні будуть самостійно заявляти про відмову від використання їхніх творів, а не навпаки.

"Загроза для молодих митців — у них немає ресурсів, щоб постійно перевіряти чи боротися з великими технологічними компаніями. Це злочин, і я почуваюся неймовірно зрадженим," — заявив Елтон Джон, який за свою шістдесятирічну кар'єру продав понад 300 мільйонів платівок.

Музикант також наголосив на фундаментальній різниці між творчістю людини і машини: "Машина не має душі, не має серця, не має людських почуттів, не має пристрасті. Люди, коли щось створюють, роблять це... щоб принести задоволення багатьом людям".

До протесту проти урядової ініціативи долучилися й інші знакові постаті британської музичної індустрії: Пол Маккартні, Ендрю Ллойд Веббер, Ед Ширан та інші відомі артисти. Вони закликали уряд переглянути пропозицію, стверджуючи, що вона лише ускладнить молодим креативним професіоналам можливість заробляти на життя у творчих індустріях.

Незважаючи на те, що Елтон Джон є прихильником Лейбористської партії, яку очолює Стармер, він заявив про намір продовжувати боротьбу проти запропонованих змін заради підтримки молодих митців.

Представники уряду 18 травня оприлюднили заяву, в якій зазначили, що проводять консультації щодо запропонованих заходів та планують опублікувати оцінку економічного впливу будь-яких змін. Вони також запевнили, що не погодяться на жодні зміни, якщо не будуть "повністю впевнені, що вони працюють на творців".

Британський уряд наразі шукає баланс, який дозволить одночасно процвітати як креативним індустріям, так і компаніям, що розвивають штучний інтелект, оскільки Велика Британія, за словами Стармера, прагне стати наддержавою у сфері ШІ.

Як писали "Ми-Україна" раніше, президент США Дональд Трамп закликав до "масштабного розслідування" стосовно знаменитостей, які допомагали передвиборчій кампанії Камали Гарріс у 2024 році. Серед згаданих ним зірок — Брюс Спрінгстін та Бейонсе, чиї виступи, на думку Трампа, були потенційно незаконними внесками.

Головне