Експерт розповів, як відбуватиметься розпад рф: Це буде болісний процес

Експерт розповів, як відбуватиметься розпад рф: Це буде болісний процес

Розпад російської федерації буде процесом болісним. Про це в інтерв'ю телеканалу "Ми-Україна" розповів керівник програм безпеки Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук.

"Після розпаду радянського союзу з 15 республік стало 15 незалежних держав. В росії субʼєктів федерації понад 20, при чому вони різнопланові, різнорівневі. Можливо кожен з них отримає зрештою стільки суверенітету, скільки вони хочуть. Але можливо і навпаки", - зазначив Лакійчук.

При цьому він наголосив, що зараз федерація існує лише на словах. 

"Суб'єкти федерації зовсім не співпадають з національними якимись кордонами. Отже цілком можливо, що утворення, яке називається "російська федерація", збережеться. Але від нього відколеться певна кількість найбільш готових до цього національних чи інтернаціональних утворень. Це буде процес болісний для росії", - розповів експерт.

Також він додав, що ці нові утворення можливо почнуть суперечки щодо кордонів та ресурсів.

"Що з цього вийде передбачити дуже важко", - резюмував Лакійчук.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що російська федерація розвалиться зсередини. Він запевнив, що цей процес вже запущений, проте його поки ніхто не бачить.

Як повідомляли “Ми-Україна”, президент Чехії Петр Павел вважає, що внаслідок війни проти України росія тривалий час буде нестабільною

На думку експерта з безпеки, доктора філософії у галузі права Володимира Мартиненко, російська федерація, коли прийде час її розпаду, перетворить одразу на кілька держав, і їхню кількість спрогнозувати наразі важко.

Головне