Екс-президент Мотор Січі блокував поставку гелікоптера для розвідки, - СБУ

Екс-президент Мотор Січі блокував поставку гелікоптера для розвідки, - СБУ

Контррозвідка та слідчі Служби безпеки України викрили нові факти злочинної діяльності президента Мотор Січі, який підозрюється в роботі на державу-агресора. Зокрема, ймовірно, він блокував поставку бойового гелікоптера для Головного управління розвідки Міністерства оборони у квітні 2022 року.

Про це повідомила прес-служба СБУ. Як зазначається, у ході слідчих дій встановлено причетність високопосадовця до перешкоджання законній діяльності Сил оборони на користь росії.

"За даними слідства, у квітні минулого року він отримав замовлення від представників ГУР МО щодо оплатної передачі відомству гелікоптера типу МІ-2 для виконання бойових завдань на фронті. Втім очільник промислового гіганта навмисно заблокував виконання відповідного державного замовлення", - йдеться в повідомленні СБУ.

Зокрема, президент Мотор Січі надав вказівку своїм підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію на нього. Виконуючи розпорядження високопосадовця, працівники заводу зняли лопоті та вивели з ладу механізми вертольота, які відповідають за роботу несучого гвинта.

За даним фактом президенту "Мотор Січ" додатково повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. Фігуранта було затримано СБУ у жовтні 2022 року разом з начальником Департаменту зовнішньо-економічної діяльності підприємства.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, контррозвідка та слідчі Служби безпеки викрили нові факти злочинної діяльності президента АТ “Мотор Січ” Вячеслава Богуслаєва, який підозрюється в роботі на агресора. Він міг фінансувати терористичну організацію “ДНР”.

Головне