Дуда підписав закон про День пам’яті "жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА"

Дуда підписав закон про День пам’яті

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, яким 11 липня офіційно встановлюється "жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА" під час Другої світової війни.

Про це повідомила канцелярія польського президента.

Документ визначає 11 липня Національним днем ​​пам'яті поляків – жертв геноциду, скоєного ОУН та УПА на східних територіях Другої Польської Республіки.

Закон 31 травня ухвалив Сейм Польщі. У тексті йдеться, що українські націоналістичні формування на території сучасної західної України вчинили злочини, які названо геноцидом проти польського населення.

"Апогей цього злочину припадає на липень 1943 року, а символічною датою гекатомби поляків від рук українських націоналістів є 11 липня 1943 року, так звана "кривава неділя", коли поляків вбивали у близько ста населених пунктах", – йдеться в законі.

Українське МЗС раніше писало, що подібні рішення Варшави не відповідають духу партнерських і добросусідських відносин між державами.

Тема Волинських подій 1941–1943 років залишається чутливим питанням для обох народів: у Польщі їх називають "Волинською різаниною", тоді як в Україні - "Волинською трагедією".

Як писав "Ми-Україна" раніше, посол України в Польщі висловився про Волинську трагедію - пам'ять має об'єднувати, а злочинців треба засуджувати по обидва боки кордону.

Головне