Мобілізація обвинувачених у справах САП та НАБУ стала популярним методом уникнення кримінальної відповідальності. На сьогодні 48 осіб після направлення обвинувальних актів до суду мобілізувалися до ЗСУ за власною ініціативою.
Про це повідомила Спеціальна антикорупційна прокуратура.
Це зупиняє розгляд справ і дає можливість обвинуваченим уникнути покарання, оскільки строки притягнення до відповідальності спливають.
Також у Вищому антикорупційному суді 10 квітня 2025 року відбулося чергове засідання у справі колишнього Голови ДФС України та його радника, які обвинувачуються в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Обвинувачений колишній Голова ДФС України з’явився на засідання, і суд, погодившись з доводами прокурора САП, продовжив термін дії обов'язків, покладених на обвинуваченого, включаючи носіння електронного засобу контролю.
На засідання, яке було заплановане на 9 квітня 2025 року щодо іншої справи, обвинувачений не з’явився. Його захисник подав клопотання про зупинення провадження у зв'язку з мобілізацією підзахисного, і це клопотання суд розгляне 11 квітня 2025 року. Справа перебуває на фінальному етапі — судових дебатах, після яких суд має винести вирок. Проте мобілізація одного з обвинувачених може затягнути процес і дозволити йому уникнути відповідальності.
Згідно з ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку і не встановлено обвинувальним вироком суду.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у ЗСУ розпочато службове розслідування стосовно обставин призову колишнього високопосадовця, ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова.