Народного депутата від фракції "Слуга народу" Андрія Одарченка, оголошеного в розшук в Україні та на міжнародному рівні, засуджено до восьми років ув'язнення заочно за спробу дати неправомірну вигоду голові Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).
"14 листопада 2024 року ВАКС оголосив обвинувальний вирок народному депутату України IX скликання, якого викрили на наданні неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України", - йдеться у дописі.
Хоча в повідомленні САП ім’я засудженого прямо не вказано, за даними ЗМІ, мова йде про Одарченка.
Суд зважив на докази, зібрані під час досудового розслідування детективами НАБУ і прокурорами САП, визнав депутата винним за ч. 4 ст. 369 ККУ.
За рішенням суду, нардеп отримав покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна, а також позбавлений права займати певні посади протягом трьох років.
Вирок Вищого антикорупційного суду можна оскаржити в апеляційному порядку протягом 30 днів.
Деталі справи
22 листопада минулого року суд взяв під варту нардепа від "Слуги народу" Андрія Одарченка. Його підозрюють у спробі підкупити біткоїнами голову Держвідновлення Мустафу Найєма.
8 вересня 2024 року народний депутат не з’явився на судове засідання і не повідомив суд чи прокурора про причини своєї відсутності. Адвокати підзахисного також не змогли пояснити, де він знаходиться, і зазначили, що не мають з ним зв'язку.
19 вересня 2024 року Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурора САП і оголосив депутата в державний та міжнародний розшук.
Після цього суд ухвалив рішення про проведення спеціального судового розгляду заочно. Незважаючи на відсутність обвинуваченого, йому було надано можливість брати участь у засіданнях через відеоконференцію, давати свідчення, брати участь у судових дебатах та виголосити останнє слово.
10 жовтня депутатів-втікачів Дмитрука і Одарченка виключили з комітетів Верховної Ради.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, суд ЄС відмовив Україні в реєстрації торгової марки "російський військовий корабель, іди на**й".