Авіакомпанії збільшують ціни на квитки через обмежену пропускну здатність і високий попит, що дозволяє їм зменшити необхідність у знижках. В результаті, прогнозовані прибутки перевізників по обидва боки Атлантики зростають. Провідні американські авіакомпанії, такі як Delta, Alaska і United, очікують рекордних прибутків у 2025 році, і фінансові показники європейських перевізників також мають покращитися.
Про це повідомило Reuters.
У грудні вартість авіаквитків у США підвищилась, в Європі вартість зросла – на 6%. Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) прогнозує, що для американських авіакомпаній чистий прибуток на одного пасажира зросте на 15% у 2025 році, а для європейських – на 12%.
Ціни на квитки зростають через дефіцит літаків та проблеми з виробництвом і двигунами. Через затримки в постачанні літаків Boeing та Airbus, а також через технічні проблеми з двигунами Pratt & Whitney, багато авіакомпаній змушені обмежувати свої потужності. У Європі близько 10% флоту не використовується через ремонт, а Turkish Airlines зменшила свої потужності на 19%, що призвело до 25% зростання тарифів.
Аналітики Bernstein відзначають, що пропускна здатність європейських авіакомпаній не встигає за попитом, що створює вигідні умови для галузі. Європейські авіакомпанії очікують на покращення результатів у 2025 році після складного 2024-го.
У США авіакомпанії фокусуються на прибутковості, скорочуючи плани зростання, що веде до повільнішого зростання кількості місць на внутрішніх рейсах. Генеральний директор United Airlines Скотт Кірбі зазначив, що це надовго стане новою стратегією, де кожна авіакомпанія зосереджена на маршрутах, де має конкурентні переваги.
Попит на авіаперельоти не знизився, навіть попри зростання цін. Витрати на подорожі залишаються пріоритетом для домогосподарств з доходом понад 100 000 доларів, які забезпечують основну частину витрат на авіаперельоти. Завдяки зростанню цін на квитки, американські авіакомпанії змогли збільшити свої прибутки.
Однак ризики торгових війн можуть вплинути на попит і змусити споживачів обмежити витрати на подорожі. Економісти попереджають, що тарифи, запропоновані президентом Трампом, можуть уповільнити економічне зростання і призвести до інфляції.
Як писав "Ми-Україна" раніше, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через безпекову ситуацію відновити авіасполучення в Україні наразі неможливо.