Державне бюро розслідувань завершило розслідування у справі незаконної вирубки понад 1700 дерев на території Національного природного парку “Гуцульщина” в Івано-Франківській області. Збитки державі оцінили у понад 250 мільйонів гривень.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Слідчі встановили, що до організації злочинної схеми причетні посадовці Кутського лісового господарства. Незаконну вирубку очолив директор підприємства. До протиправної діяльності він залучив начальника та інженера одного з відділів, а також голову ліквідаційної комісії.
Фігуранти видавали лісорубні квитки для проведення вибіркових рубок на території нацпарку - нібито з метою “оздоровлення” та “формування” лісів.
“Насправді ж такі дії є протиправними, адже будь-які роботи у межах природно-заповідного фонду дозволяються виключно за погодженням Міністерства захисту довкілля та ОВА”, - наголосили у ДБР.
Незаконні рубки проводилися з березня 2022 року по березень 2023-го.
Чотирьом фігурантам інкримінують перевищення службових повноважень та незаконну порубку і збут лісу, вчинені у складі організованої злочинної групи (ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України). Санкції передбачають до 10 років позбавлення волі.
Для компенсації завданої шкоди заявлено позов на всю суму збитків. Також накладено арешт на майно обвинувачених на загальну суму понад 8,35 млн гривень.
Нагадаємо, спеціалізована екологічна прокуратура Закарпатської області, у співпраці з Офісом Генерального прокурора, розпочала кримінальне провадження через незаконну рубку лісів у Карпатах, зокрема в пралісах, які є унікальною природною спадщиною України.
Як писав “Ми-Україна” раніше, на Закарпатті до суду скеровано обвинувальний акт стосовно п'яти учасників організованої злочинної групи, які незаконно вирубували ліс у гірських районах області, завдавши збитків довкіллю на понад 35 мільйонів гривень.