Справа із викриттям українського концерну, який забезпечував ВПК рф комплектуючими, набирає обертів. Просто зараз триває затримання всіх причетних - власників та топ-менеджменту. Одним з організаторів є екс-нардеп, член "Партії регіонів". Серед фігурантів є громадяни рф.
Свіжі деталі гучної справи розповіла в ефірі "Ми-Україна" радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.
Що відбулося?
Справа стосується українського концерну, який має заводи у двох містах - Сумах та Полтаві. Вони виготовляли певні комплектуючі і вправляли їх на російських ринок навіть після повномасштабного вторгнення агресора.
"З 2014 року після окупації Криму, Донеччини та Луганщини завод все одно продовжував практично 95% своєї продукції ескортувати на ринок росії. Офіційно - вони нібито виконували замовлення... Вони налагодили таке постачання після вторгнення через підконтрольні російські та іноземні фірми-прокладки. Саме вони робили замовлення українському виробнику - заводам у Сумах та Полтаві - і, коли товар був готовий, нібито передавали його для потреб третьої сторони", - розповіла Сапьян.
Розслідування показало, що увесь вимовленний для нібито третьої країни товар врешті йшов у росію.
ДБР заблокувало роботу концерну, а відповідно і перекрило міжнародний канал постачання комплектуючих у рф ще торік у листопаді.
Хто організатори та що відбувається зараз?
"Сьогодні затримано організатора злочинної схеми - це колишній нардеп і член "Партії Регіонів" Наразі провалиться більш як 30 обшуків. Виявляються речі, які стануть беззаперечною доказовою базою причетності до злочинів усіх інших фігурантів", - розповіла Сап'ян.
Під час обушків у низки підозрюваних були виявлені російські паспорти. За інкримінованими затриманих статтями можна позбутися волі на термін до 12 років
ЗМІ раніше повідомляли, що справа стосується колишнього народного депутата Григорія Дашутіна та його концерну "Нікмас".
Як писав "Ми-Україна" раніше, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що країни Північноатлантичного союзу не вводитимуть війська на територію України до завершення війни. Щобільше, Україна цього не просить.