Державне бюро розслідувань повідомило про підозру правоохоронцю та адвокатці у незаконному заволодінні житловою нерухомістю померлих осіб без спадкоємців. Сумарна вартість майна, яке намагалися привласнити підозрювані, перевищує 3,6 мільйона гривень. Про це заявили у пресслужбі відомства.
Схема злочинної діяльності полягала у втручанні в процес передачі квартир у комунальну власність Запоріжжя. За законом, після смерті одиноких власників, які не мають спадкоємців, їхнє майно має автоматично переходити до територіальної громади міста.
Правоохоронець використовував службові можливості для отримання відомостей про смерть таких громадян. Адвокатка забезпечувала судове оформлення незаконних операцій під прикриттям професійної діяльності.
Методи привласнення включали створення фіктивних боргових зобов'язань від імені померлих осіб. Підозрювані підробляли документи, які нібито підтверджували існування таких боргів, після чого подавали до суду позови про стягнення заборгованості шляхом передачі квартир.
Для легалізації права власності фігуранти укладали підроблені договори купівлі-продажу через товарну біржу, діяльність якої була припинена у 2012 році. Після такого "оформлення" нерухомість виставлялася на продаж.
Слідчі органи виявили щонайменше п'ять аналогічних операцій з квартирами, які мали стати власністю запорізької громади.
Підозрюваним інкримінують шахрайство, легалізацію злочинно здобутого майна та використання підроблених документів згідно з частинами 4 статті 190, 2 статті 209, 2 статті 15, 3 статті 15 та 4 статті 358 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями становить до восьми років позбавлення волі.
Як писали "Ми-Україна" раніше, двох мешканців Києва судитимуть за спробу незаконного перевезення предметів розкоші - ювелірних виробів та годинників через митницю "Устилуг". Загальна вартість вилучених предметів - понад 12 мільйонів гривень.