Членство України в НАТО не є частиною мирної угоди зараз, але це може змінитися - Рютте

Членство України в НАТО не є частиною мирної угоди зараз, але це може змінитися - Рютте

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що вступ України до альянсу не являється частиною мирної угоди, але це може змінитись.

Про це він повідомив 26 березня під час спілкування зі слухачами Варшавської школи економіки, передає Укрінформ.

Він додав, що шлях до альянсу є незворотнім.

“Є два аспекти. Перший: НАТО продовжило перспективу для України щодо членства в Альянсі. Це набуло чіткого повторення у Вашингтоні під час минулого саміту, де ми заявили, як Альянс, що шлях України до НАТО є незворотним. Я також завжди підкреслював: ми ніколи не говорили, що членство України в НАТО має бути частиною мирної угоди. Що сказали американці, - що, з їх точки зору, як суб’єкт мирної угоди, Україна не має отримувати членства в НАТО. Але це, безумовно, відрізняється від того, що може трапитися у майбутньому”, - повідомив генсек.

Він наголосив, що практична співпраця між Україною і НАТО залишається дуже інтенсивною. 

Крім того, партнери взяли нові зобов’язання щодо підтримки України під час Вашингтонського саміту. Зокрема, він нагадав, що було створено спеціальне командування НАТО у Вісбадені, яке направляє постачання військової допомоги для України, головна частина якої потрапляє в країну саме через польські логістичні центри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО та гарантії безпеки: чи слід Україні розраховувати на військову підтримку за президентства Трампа

Генсек також нагадав, що в американській столиці союзники зобов’язалися надати Україні військову допомогу на 40 млрд євро у 2024 році. Практично, вони значно перевищили зобов’язання, та спрямували на військову підтримку України 50 млрд євро. Понад 60% від цієї суми надійшли від Канади та від європейських союзників по Альянсу.

“Все це відбувається, окрім членства, яке є більш довгостроковим питанням. Принаймні, воно не є частиною мирної угоди зараз, але будемо дивитися, що трапиться у майбутньому. Знову, у Вашингтоні (під час саміту – ред.) були прийняті дуже чіткі зобов’язання. Але, коли йдеться про загальне співробітництво, - воно є дуже інтенсивним. Протягом багатьох тижнів ми спілкувалися один або два рази на тиждень з Президентом Зеленським. Тож це дійсно дуже інтенсивна співпраця”, - додав Рютте.

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент України Володимир Зеленський прибув до Франції, де найближчим часом у Парижі відбудеться його зустріч із президентом Франції Емманюелем Макроном.

Головне