Через підрив Каховської ГЕС є ризики підтоплення Херсонської ТЕЦ, – Міненергетики

Через підрив Каховської ГЕС є ризики підтоплення Херсонської ТЕЦ, – Міненергетики

Підрив Каховської ГЕС поставив під загрозу подальшу роботу ТЕЦ у Херсоні, станцію може підтопити. Про це попереджає Міненерго.

"Через підрив дамби є ризики підтоплення енергооб’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ. Через підтоплення у місті вже знеструмлено майже 12 тисяч споживачів (р-н "Острів"), можливі проблеми з водопостачанням", - вказано у повідомленні.

Наразі відомство готує заходи, які могли б цьому завадити.

Водночас попри трагедію в Новій Каховці, в цілому українська енергосистема продовжує функціонувати у штатному режимі. Згенерованої в країні електроенергії вистачає для того, що покрити потреби споживачів.

У Міненерго також повідомили про відсутність прямих загроз для Запорізької АЕС, хоча рівень води продовжує знижуватися. За ситуацією слідкують фахівці "Енергоатому".

Нагадаємо, в “Укргідроенерго” назвали область, яка найбільше потерпатиме від нестачі води через підрив Каховської ГЕС. За даними експерти відомства, йдеться про Херсонщину.

Наслідків щодо водозабезпечення тих людей, які живуть вище по Дніпру, не буде, адже Каховська станція не працювала в енергосистемі з жовтня 2022 року.

6 червня вночі окупанти підірвали дамбу на Каховській ГЕС. Дані про вірогідність підриву Україна та світ мали ще в жовтні минулого року. І навіть факт замінування, не говорячи вже про підрив, є прямим порушенням Женевської конвенції від 12 серпня 1949 р. Попередні наслідки цього воєнного злочину рф "Ми-Україна" зібрали ТУТ.

Головне