"Бурити, крихітко, бурити": Трамп збирається знову вивести США з Паризької угоди

Нова адміністрація Білого дому у перший день президенства Дональда Трампа офіційно підтвердила намір вивести США з Паризької кліматичної угоди від 2015 року, скасувавши рішення Джо Байдена про повернення країни до договору. Вперше Америка з нього вийшла в 2017 році.

Про це йдеться йдеться у першому документі відомства під назвою "Головні пріоритети президента Трампа для Америки" в розділі "Зробимо Америку доступною та знову домінуючою в енергетичному секторі".

The Guardian пише, що після цього США приєднаються до Ірану, Лівії та Ємену – єдиних країн, що не беруть участі в глобальній кліматичній ініціативі.

На додачу до цього Трамп також пообіцяв скасувати зусилля Байдена щодо розвитку сектору чистої енергетики, назвавши їх "новим зеленим шахрайством". У своїй інавгураційній промові він заявив про намір "бурити, крихітко, бурити" та зняти всі обмеження для американської індустрії викопного палива.

Колишня керівниця Агентства з охорони навколишнього середовища за часів Барака Обами Джина Маккарті заявила, що Трамп "відмовився" від своєї відповідальності перед американцями планами з виходу з Паризької угоди.

Як відомо, що незадовго до інавгурації Трампа адміністрація Байдена представила нові амбітні плани щодо скорочення викидів парникових газів на 61-66% до 2035 року порівняно з рівнем 2005 року. Ці цілі мали б вивести США на шлях до нульових викидів вуглецю до 2050 року.

Експосадовець з питань клімату в адміністрації Біла Клінтона Пол Бледсоу зазначив, що "Трамп ризикує кліматичною стабільністю та безпекою планети в рамках політичної стратегії культурної війни, не звертаючи уваги на мільярди людей, які постраждають".

Нагадаємо, анонс Трампа про вихід з Паризької угоди пролунав на тлі руйнівних лісових пожеж у Лос-Анджелесі, які призвели до загибелі щонайменше 25 осіб та збитків у розмірі до 250 мільярдів доларів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у сьогоднішній промові Трамп пообіцяв оголосити надзвичайну ситуацію в енергетичній сфері. Він заявив, що планує заповнити стратегічний нафтовий резерв США "по вінця" після того, як той досягнув мінімуму, небаченого з 1980-х років за президента Байдена. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інавгурація 47-го президента США Дональда Трампа: онлайн-трансляція

Головне